|
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
2000
| Kawasaki W 650 |
| Displacement (bore*stroke) | 676 cm³ (72 mm * 83 mm) |
| Compression | 8,7 : 1 |
| Engine control | Ohc |
| Valves | 4 per cylinder |
| Mixture preparation | Carburetor |
| Torque | 8,7 Nm at 6.989 rpm |
| Power | 38 kW (52 HP) at 7.000 rpm |
| Transmission | Five-speed, manual |
| Secundary drive | Chain |
| Wheelbase | 1.450 mm |
| Front brake | Disc, 2 pistons, fixed caliper |
| Front tyre | 100 |
| Rear tyre | 130 |
| Length | 2.185 mm |
| Width | 905 mm |
| Height | 1.140 mm |
| Tank capacity | 15 liter |
| Kerb weight (dry) | 199 kg |
| Year of manufacture | 2000 |

cartecc.com
Top of page
Index
2001-2014 Copyright programs, texts, animations, pictures: H. Huppertz - Email Translator: Don Leslie - Email: lesdon@t-online.de | |

|