|
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Kawasaki S2MachII

| Kawasaki S2MachII |
| Engine | Two-stroke three-cylinder in-line |
| Producers country | Japan |
| Displacement | 346 cm³ |
| Bore * stroke | 53 * 52,3 mm |
| Mixture preparation | 4 Venturi carburetors |
| Performance | 33 kW (45 HP) |
| Max. rotation speed | 8000 rpm |
| Transmission | Five-speed |
| Brakes | drum |
| Maximum speed | 180 km/h |
| Year of manufacture | 1972 |
cartecc.com
Top of page
Index
2001-2014 Copyright programs, texts, animations, pictures: H. Huppertz - Email Translator: Don Leslie - Email: lesdon@t-online.de | |

|